На вчительських конкурсах, звітах чи інших публічних виступах педагоги переважно використовують власні екранні презентації зроблені в PowerPoint. При цьому вони часто вимушені користуватися чужими комп'ютерами на яких встановлена інша версія PowerPoint, або інший набір шрифтів, або, навіть, зовсім інший офісний пакет (наприклад Liber Office, або WPS Office). В такому разі можливі ситуації, коли презентація відкриється але дизайн її буде спотрворено або шрифт не той, що в оригіналі. Це ще можна пережити, а от випадок, коли не запускається відео чи аудіо вміст - це вже серйозніше.
Як перенести презентацю без втрат вмісту. Розробники PowerPoint потурбувалися про це. При збереженні презентації у випадаючому вікні за покликанням «Зберегти як...» -> «Тип файлу» обираємо тип «Демонстрація PowerPoint». Створюється файл з розширенням *.pps або *.ppsx. Цей файл відкриє вашу презентацію зразу без редактору, прямо у режимі перегляду, при цьому анімації та мультимедіа будуть збережені. Даний формат можна переглянути простенькою безкоштовною програмою PowerPoint Viewer. Вона є завжди на комп'ютерах, або легко скачується з інтернету.
Питання вирішено, але не повністю. Не переносяться оригінальні шрифти які були використані у вашій презентації. В такому разі скористаємось іншим методом.
Метод упаковки презентації в папку для запису на диск (якими вже давно не користуються) або флешку. В такий інсталяційний пакет можна включити шрифти використані у презентації та весь медіавміст. Презентацію запускаємо таким же як і в попередньому випадку файлом *.ppsx. Тепер шрифти відобразяться як треба.
Увага, домашнє завдання!
Воно полягає в тому, щоб створити невелику презентацію в якій є текст, малюнки, аудіо та відео вміст, та зберегти її для переносу на інший комп'ютер двома способами.
Нагадаю, що кінцева конвертація вашої презентація в набір JPG - малюнків, PDF файл або відео файл (це було домашнім завданням після першого майстер-класу) переслідує ту ж мету. Ці формати універсальні, тому просто демонструються на любому комп'ютері. Майте на увазі.
Далі говорили про термін презентер. В IT спільноті часто буває так, що той самий термін використовується для різних об'єктів. Кілька прикладів. Сервер - це комп'ютер і програма. Клієнт - комп'ютер, програма та користувач.
В нашому випадку, термін презентер використовується також в багатьох значеннях.
На фото ви бачите цілу низку цих пристроїв. Всі вони працюють подібно до дистанційних мишок та клавіатур використовуючи Bluetooth зв'язок і по суті, являються замінником "гарячих" клавіш на звичайній стандартній клавіатурі. В цьому можна впевнитись, коли поклацати кнопками презентера в звичайному MS Word.
Просто. Але часто буває так, що клацаєш, клацаєш, а нічого не перемикається. Чому?
Щодо інтерактивних панелей, або їх близьких родичів - смарт-дошок, то щасливий учитель, який має таке обладнання. Це все дорого коштує, але в умілих руках це справді "дорого коштує". Використовуючи великий екран в якості планшета, ви зможете в повній мірі скористатись перевагами не тільки презентацій а і всіма педагогічними та навчальними програмними засобами. При наявності інтернету (смішно вже про це нагадувати) вам відкривається всесвіт хмарних сервісів, симуляторів і т. п. І саме головне - це все без відриву від дошки.
Але яка б у Вас не була крута техніка, якість презентації від неї не залежить. Весь секрет успішної презентації не в техніці. Інформацію передає людина - людині. Техніка - це лише допоміжний інструмент.
Аудиторія повинна не тільки сприйняти інформацію, а й перейнятися важливістю сказаного. Тут техніка безсила. В чомусь переконати людину можна тільки очима, емоціями, прозорими думками, непереборною логікою, гумором, цікавою історією, виразними жестами, вдалими прикладами та аналогіями. Екран допоможе лише підкреслити, акцентувати, показати. Все все інше може тільки людина. Тому ми йдемо на презентацію щоб побачити людину-особистість а не проектор з ноутбуком.
Є безліч порад щодо дизайну слайдів, і їх варто мати на увазі. Але, в першу чергу, ваш успіх як спікера (вчителя) залежить від інших вмінь. Тут варто брати взірець з великих спікерів сучасності. Одним із таких, безперечно, був один із засновників компаніїї «Apple» - Стів Джобс.
Його публічні виступи завжди викликали захоплення. Варто переглянути їх, щоб мати уявлення як треба робити презентацію з використанням екраних засобів. За покликанням, ви знайдете кілька покликань на відео.
Для себе я зробив кілька поміток, ось вони:
Щодо PowerPoint революції в інтернеті є багато суперечливих думок. Одні вважають що РР заважає сприйняттю матеріалу і наводять такі аргументи:
Критики РР наводять приклади, коли нескінченні щоденні презентації на брифінгах в штабі американської місії в Іраку та Афганістані приводили до погіршення розуміння тактичної ситуації на фронті. Тому було прийняло рішення обмежити практику використання PowerPoint в роботі керівництва.
Ще один приклад. Катастрофа човника "Колумбія" 1 лютого 2003 року. В звіті комісії, що розслідувала цю аварію було вказано, що перенасичені інформацією слайди, не дали ясного розуміння небезпеки пошкодження корпусу корабля під час старту. Тому не були вжиті адекватні дії які і привели до катастрофи.
Тому, якщо можна обійтись без РР, зробіть це. Презентація як самоціль - це вбивання інформації в голову як цвяхи. Нічого путнього з цього не вийде.
Майстер-клас №4 «Ефект Джобса» курсу «PowerPoint на всі випадки життя» відбудеться в п'тницю 17 листопада. Початок о 15:00.
https://us04web.zoom.us/j/77373905162?pwd=5QeXDxqG7jpdl7nWqgYg7zezUI1bAc.1
Meeting ID: 773 7390 5162
Passcode: PP
План:
Приєднуйтесь, буде цікаво!
Створено на AVE.cms v3.28. Хостинг LIKT. Дизайн: хххххххххххх. Верстка: Мельник Тарас. Фото: Василь Медяний
ЦП КУ "ЦПРПП ВМР" - Вінниця - 2021
Створено на AVE.cms v3.28
Хостинг LIKT
Дизайн: хххххххххххх
Верстка: Мельник Тарас
Фото: Василь Медяний
ЦП КУ "ЦПРПП ВМР"
Вінниця - 2021