Центр професійного розвитку
педагогічних працівників
Вінницької міської ради

Події

Докладно про...

Події

Докладно про...

03

/05/23

15:30

Майстер-клас

На черговому майстер-класі курсу «Використання офісного пакету MS Word в роботі закладу дошкільної освіти» перед слухачами був створений демонстраційний документ з використанням найефективніших (на думку автора) алгоритмів та з використанням інструментів які пересічний користувач доволі рідко використовує.

Перерахуємо всі використані засоби та методики більш докладно.

1. Документ починає створюватись як сучасний будинок: з ідеї та загальної блочної структури. Тобто, ви повинні спочатку вирішити, які основні розділи будуть у вашому документі. Бажано десь на папері для себе зобразити щось таке. Назвемо це глобальною структурою .

2. Тепер можна преренести цю глобальну структуру на сторінку WORD у вигляді окремих абзаців. Стилізуємо їх за допомогою таблиць стилів про які ми говорили на попередньому занятті.

3. Тепер бажано між цимим абзацами порозставляти невидимі керуючі знаки ====Розрив сторінки====. Для цього ставимо курсор перед кожним словом починаючи з другого і тиснемо комбінацію клавіш [Ctrl] +[Enter]. В режимі перегляду невидимих символів ми побачимо щось таке

Це робиться для того, щоб кожен розділ завжди починався з початку нової сторінки

4. Тепер можна наповнювати основні блоки вашого документа текстовим контентом. (З малюнками, схемами, діаграмами, та таблицями спішити не треба)

5. Абзаци основного тексту форматуємо відповідним стилем з таблиці, наприклад «Звичайний». Якщо є претензії до формату зразу застосовуємо інструменти форматування для довільного тестового абзацу і вносимо ці зміни у ваш стиль «Звичайний». Для цього ставимо курсор на маркер стилю в таблиці «Стилі», тиснемо праву кнопку миші і обираємо пункт «Обновить А звичайний в соответствии с выделенным фрагментом». Це прекрасний метод тонкого налаштування параметрів стилів.

6. Якщо потрібно то структуруємо текст далі. В кожній частині можуть бути підзаголовки, а в тих свої підзаголовки нижчого рівня і т.д. Не забуваємо, що кожен такий підзаголовок має свій рівень і його треба обов’язково стилізувати як показано вище. Повинно вийти щось таке:

7. Коли весь текст введено і стилізовано, можна оформити спеціалізовані абзаци – це прямі мови, цитати, означення, епіграфи, пояснення тощо.

8. Окремо спинились на колонтитулах та можливостях, що відкриваються тим, хто сміливо ступить на "заборонені" верхні та нижні поля :) . Нижче ви можете побачити результат роботи з колонтитулами документа.

9. Є можливість по різному оформляти колонтитули для різних частин документа. Для цього між ними потрібно вставити ще один невидимий командний символ ===== Разрыв раздела =====

​​​​​​​

10. Окремо спинилися на автоматизаціїї створення змісту. Вся процедура докладно описана у підручнику «Використання текстового процесора MS Word для створення багатосторінкового документа. Урок №2.», який я пропоную використати як конспект до нашого завдання. Нагадую, що даний посібник можна скачати на сайті нашої установи за поклиланням https://cprvmr.edu.vn.ua/publication/vikoristannya-tekstovogo-procesora-ms-word-dlya-stvorennya-bagatostor-nkovogo-dokumenta.-urok-2

Увага! Домашнє завдання за результатами третього майстер-класу, якраз, і полягає в створені невеликого тестового документу із структуруванням не менше другого рівня. (Щось, наприклад на зразок документу, що складається з двох чи більше частин із заголовками та, як мінімум кількома підзаголовками в кожній частині до яких приєднано спецзнаки «Элемент оглавления».
Так ось! Найголовніше навчитись створювати автоматичний зміст на початку чи в кінці документу за допомогою інструменту Ссылки -> Оглавления.
Весь процес докладно описано на сторінках вищеназваного посібника.
Більш докладно про графічні можливості Word я буду розповідати на наступному майстер-класі «Графічні можливості MS Office»

11. Розглянули приклад номерації сторінок нестандартним методом. Ми використали поле Page яке знаходиться в наборі Меню «Вставка» -> Экспресс-блоки -> Поле. Дивіться на малюнок нижче.

​​​​​​​

12. Оформили нашвидкоруч титульну сторінку. Використовуючи графічні елементи, що вже були в колонтитулах. Таким чином дотримались основних стилістичних норм: лаконічність, повторюваність, композиційна простота.

​​​​​​​

13. На завершення, обговорили методику роботи із джерелами та покликаннями на них, що є дуже важливим в світлі законодавства зі збереження авторських прав та академічної доброчесності.

---------------------------------

Нижче розміщено покликання на демонстраційний документ, який був створений під час заняття.

Матеріали заходу

Кожен великий документ складається з багатьох структурних елементів і по своїй суті нагадує будинок. Тут і дах і фундамент і несучий каркас і гарний парадний вхід. Наприклад, як і в справжньому будинку, в документі є логістичний центр, такий собі коридор, крізь який ви зможете легко попасти у будь-яку кімнату. Ви, певно, вже здогадалися, що коридором є зміст документу.

Так ось, текстовий редактор MS WORD недарма називають інтелектуальною системою створення та структурування тексту. В арсеналі цього чудового програмного продукту є засоби, що дозволяють не просто створити всі "будівельні елементи" документу а і налаштувати зв'язки між ними, що перетворює ваш, з першого погляду, призначений лише для роздруку документ в повноцінний електронний аналог по своєму функціоналу дуже схожий на досконалий сайт.

Тому маючи в руках лише MS Word можна сміливо говорити про створення повноцінного електронного документоведення у вашій установі.

На третьому майстер-класі ми розглянемо наступні питання:

  • Розриви, колонки, надписи.
  • Розділи, колонтитули.
  • Нумерація сторінок.
  • Автоматизація створення змістів, списків джерел та зносок.

______________________________________________

Приєднуйтесь, буде цікаво!

Комунальна установа
Центр професійного розвитку
педагогічних працівників
Вінницької міської ради

21050, м.Вінниця, вул. Мури,4
Тел: +38(0432) 67-32-53
E-mail: zprppvmr@galaxy.vn.ua,
cprpp.vin@gmail.com

Комунальна установа
Центр професійного розвитку
педагогічних працівників
Вінницької міської ради

21050, м.Вінниця, вул. Мури,4
Тел: +38(0432) 67-32-53
E-mail: zprppvmr@galaxy.vn.ua,
cprpp.vin@gmail.com

Створено на AVE.cms v3.28. Хостинг LIKT. Дизайн: хххххххххххх. Верстка: Мельник Тарас. Фото: Василь Медяний

ЦП КУ "ЦПРПП ВМР" - Вінниця - 2021

Категорії сайту
Актуально
Корисні покликання

Комунальна установа
Центр професійного розвитку
педагогічних працівників
Вінницької міської ради

21050, м.Вінниця, вул. Мури,4
Тел: +38(0432) 67-32-53
E-mail: zprppvmr@galaxy.vn.ua,
cprpp.vin@gmail.com

Комунальна установа
Центр професійного розвитку
педагогічних працівників
Вінницької міської ради

21050, м.Вінниця, вул. Мури,4
Тел: +38(0432) 67-32-53
E-mail: zprppvmr@galaxy.vn.ua,
cprpp.vin@gmail.com




Створено на AVE.cms v3.28 Хостинг LIKT
Дизайн: хххххххххххх Верстка: Мельник Тарас
Фото: Василь Медяний

ЦП КУ "ЦПРПП ВМР"
Вінниця - 2021

Про нас   
Календар подій   
Напрямки роботи   
Підвищення кваліфікації   
Професійні спільноти   
Дошкільна освіта   
Початкова школа   
Середня та старша школа   
Виховна робота   
Психологічна служба