Другий майстер-клас курсу «Цифрова графіка для учителя» був присвячений первинній обробці фото перед тим як ви його будете публікувати, друкувати, сберігати, комплектувати до альбому або якимось іншим способом використовувати. Тобто, щось спільне об'єднує всі ці фото. Очевидно, що це стандартні вимоги, яких бажано дотримуватись для того, щоб в майбутньому, коли ви схочете знову звернутись до цих документів (файлів) було менше мороки з їх обробкою.
На початку заняття ми перерахували всі можливі джерела фотозображень, що зараз ми можемо використовувати. Серед них:
Ми ще раз нагадали про важливість постійної планової роботи зі збереження та впорядкування всіх власних світлин. Це потрібно для збереження історії Вашого життя та майють велику цінність для нащадків. З цією метою, варто використовувати надійні сервіси, як то Google Photos. Важливо фіксувати назви подій, приблизні дати та місце зьомки, а також, імена акторів цих подій. Все це збирається у вигляді альбомів (папок) і зберігається в гугл-акаунті, що дає можливісь їх просто редагувати, переглядати з будь-якого гаджету, та вільно поширювати через покликання (можна цілими альбомами).
Увага! На даному етапі в умовах війського стану використання та поширення цифрових фото потребує уважності до деталей зьомки. Пам'ятайте, що ми зараз не знімаємо військових, об'єкти інфраструктури як війської так і цивільної, наслідки терористичних нападів і всього іншого, що може допомогти ворогу ідентифікувати місце, час та деталі. Будьмо обережними!
LifeHack! Кожен файл в якому збережене цифрове фото, окрім самої картинки несе багато іншої пов'язаної інформації, як то:
Це так звана EXIF - інформація. Її можна підредагувати або знищити, що варто зробити перед тим як публікувати фото десь в соцмережах або месенджерах. Тому знайіть такі EXIF - редактори у вигляді безкоштовних веб-сервісів, або у вигляді програми і користуйтесть ними.
Далі ми згадали про ретушування старих фотографій. На прикладі інструменту відновлення в програмі PICASA ми спробували виправити вади старого фото. Таким чином можна "чистити" зображення від подряпин, крапочок та плям від пилюки та неякісного висихання та збереження фото негативів.
Далі ми ввели поняття нормалізації фото. В нього ми включили обрізання до стандартного формату, змістове обрізання фото, вирівнювання горизонту, світловий тюнінг (яскравість, тінь, контрастність) та кольрова корекція. Всі ці інструменти є в редакторі PICASA. який ми рекомендуємо вам скачати з інтернета та використовувати в якості робочого інструмента.
Нижче наводимо кілька покликань для скачування.
Також, можна з успіхом використовувати графічні можливості продуктів пакету MS Office. В останніх версіях вони стали достатньо потужними, що вирішувати більшість задач, які стоять перед педагогічними працівниками.
Використовуючи можливості штучного інтелекту є можливість швидше редагувати та обробляти зображення:
- Видалити будь-яке тло:
- Видалити будь-який елемент, залишивши тло:
- Покращити якість фото (додаток):
- Редагування та обробка зображень:
З ходом заняття та прикладами використання вищевказаних продуктів ви зможете ознайомитись у відеозаписі за покликанням нижче.
_________________________________________________________________
Використовуючи фоторедактор PICASA, графічні можливості застосунків MS Office або за допомогою інших програмних засобів чи web-сервісів
Бажаємо успіхів!
Створено на AVE.cms v3.28. Хостинг LIKT. Дизайн: хххххххххххх. Верстка: Мельник Тарас. Фото: Василь Медяний
ЦП КУ "ЦПРПП ВМР" - Вінниця - 2021
Створено на AVE.cms v3.28
Хостинг LIKT
Дизайн: хххххххххххх
Верстка: Мельник Тарас
Фото: Василь Медяний
ЦП КУ "ЦПРПП ВМР"
Вінниця - 2021