4 січня на базі КЗ «Вінницький фізико-математичний ліцей №17 ВМР» у рамках «Зимових педагогічних студій» відбувся семінар на тему «Ознайомлення з концепціями об'єктно-орієнтованого програмування у школі». На заході були присутні 44 вчителі інформатичної освітньої галузі - представники закладів освіти Вінницької міської та Вороновицької територіальних громад.
Актуальність теми обумовлена тим, що поняття об’єкта як набору взаємопов’язаних змінних - параметрів, властиве будь-якій сутності навколо нас. При формуванні поняття об’єкта ми діємо за певним алгоритмом:
На прикладі комп`ютерних об’єктів, що є моделями фізичних, вводимо поняття «віртуальний». (Найкраще для цієї мети підходять «герої» та «предмети» в комп’ютерних іграх – симуляторах.)
Для ознайомлення з елементарними поняттями теорії об’єктів найкраще, на мою думку, підходить програмне середовище SCRATCH. (Особливо зверніть увагу на об’єкт менеджер та операцію клонування).
Аналіз змісту чинних освітніх програм з інформатики 5-9, та 10-11 класів показує, що сам термін «об’єкт» постійно фігурує і тому його розуміння учнями дуже важливе. Буквально в усіх робочих середовищах які вивчаються в курсі інформатики, будь-то: текстові редактори, табличні процесори, конструктори презентацій, графічні -, 3D – аудіо - , відео – редактори, HTML – генератори, навіть СКБД користуються об’єктами як основним поняттям та інструментом для роботи.
Наприклад, всі стандартні можливості комп’ютерних програм, як то: виділення, видалення, копіювання, групування, комбінування, дублювання тощо, є нічим іншим як робота з об’єктами.
Також, важливим є розуміння того, що всі об’єкти для комп’ютера є нічим іншим, як впорядкованим набором чисел. Якщо учень подолає цей рівень абстракції (схожий на прозріння Нео у фільмі «Матриця»), то є надія, що він здогадається як машина «думає» і таким чином наблизиться до глибинної суті програмування.
Органічно, що одною з найпопулярніших парадигм програмування на сьогодні є об’єктно – орієнтована, основна ідея якої перетворити всі змінні та код на об’єкти які мають певні набори властивостей (параметри), мають методи (вміють щось робити з цими параметрами), взаємодіють між собою (змінюють параметри один одного) та можуть створювати собі подібні об’єкти (клонуватися).
Серед переваг ООП в порівнянні з іншими парадигмами віділимо.
Але ООП – доволі складна дисципліна, і за одну годину досконало розкрити її суть неможливо. Про це розповів присутнім спікер - доцент кафедри Автоматизації та інтелектуальних інформаційних технологій ВНТУ, Сторчак Володимир Григорович. У презентації, що її представив доповідач, були висвітлені наступні питання:
В обговорені взяв участь Пасіхов Юрій Якович. ВІн наголосив, що на даному етапі розвитку галузі є багато бібліотек готових класів та функції, що дозволяють обійтись без достатньо громіздкого конструювання власних класів. Зараз програмісти часто обходяться процедурним програмуванням з використанням різноманітних фреймворків. Це підтвердив доповідач. Зі свого власного досвіду роботи з першокурсниками політехніки він наводив приклади того, що коли студенти не вміють просто алгоритмувати в процедурній парадигмі, то і ООП для них буде недоступний. Навчити скласти математичну модель задачі, алгоритмувати її виконання та створити код з у процедурній парадигмі - це основна задача сучасного вчителя інформатики. ООП, як спосіб побудови коду та парадигму в школі вивчати зарано, хоча загальне поняття про об`єкти та їх значення повинне бути сформоване. Це і стало основним висновком зустрічі.
# | Прізвище, імя та побатькові | Код сертифікату |
---|---|---|
1 | Іскра Юрій Васильович | СЕМ-ООП-040124-16957 |
Запрошуємо учителів інформатики на семінар присвячений одному із найбільш популярних та ефективних підходів до розробки програмного забезпечення - об’єктно-орієнтованому програмуванню (ООП).
Спікер - Сторчак Володимир Григорович, доцент кафедри Автоматизації та інтелектуальних інформаційних технологій ВНТУ.
Збираємось на 10 годину ранку в КЗ «Вінницький фізико-математичний ліцей №17»
Створено на AVE.cms v3.28. Хостинг LIKT. Дизайн: хххххххххххх. Верстка: Мельник Тарас. Фото: Василь Медяний
ЦП КУ "ЦПРПП ВМР" - Вінниця - 2021
Створено на AVE.cms v3.28
Хостинг LIKT
Дизайн: хххххххххххх
Верстка: Мельник Тарас
Фото: Василь Медяний
ЦП КУ "ЦПРПП ВМР"
Вінниця - 2021