Центр професійного розвитку
педагогічних працівників
Вінницької міської ради

Події

Докладно про...

Події

Докладно про...

27

/10/23

15:00

Майстер-клас

Презентація як метод  передачі інформації від суб’єкта  до аудиторії  існувала вже з давніх давен. Необхідною умовою даного процесу є кодування інформації. Наприклад, як тільки людство взяло до рук засіб створення зображень, з’явились наскельні малюнки що зображали тварин на яких полювали, самих мисливців та сцени їх охоти. Також на цих малюнках можна побачити обриси річок, гір тощо. Можна припустити, що ці петрогліфи використовувались нашими предками в навчальних, інформаційних або ритуальних цілях. Чим не презентація?

 

Єгипетські ієрогліфи на стінах храмів  – багате джерело історичної  інформації для нас. Але уявімо, що колись таким чином могла проходити  презентація  якогось жерця для якоїсь принцеси  та її свити.

Зрозуміло, що книжки, сувої папіруса або глиняні таблички з клинописом – це також засіб передачі інформації. Та все ж таки, малоформатні носії дозволяли  спілкуватися, так би мовити, від персони до персони (Р2Р). Великі поверхні  на яких можна було інтерактивно писати  великі  літери,  цифри, схеми  чи інші зображення паралельно з усним поясненням  з’явилися не зразу.

Але і до тепер, незмінним успіхом в усіх школах світу користується звичайна шкільна дошка з крейдою. Її замінники – кольорові маркери, великоформатні листки паперу та білі пластикові поверхні досі популярні  для бізнесових та мотиваційних спікерів.

Але  світ прискорюється. Складні зображення, значні блоки тексту або розгалужені схеми швидко не намалюєш. Також невпинно збільшується аудиторія реципієнтів інформації. Якраз це викликало на світ ідею використати проекційну камеру в якості збільшувача зображень нанесених на прозорі носії (скляні пластинки, плівки, тканину тожо) за допомогою лінз та потужних джерел світла.  Зображення можна було зробити будь-якої складності та величини. Все залежало від носія, відстані до екрана та потужності джерела світла.

Перший, у 1646 році  цю ідею висунув, відомий німецкий учнений - універсал та винахідник , монах ордена ієзуїтів  - Афанасій Кірхер. Ось зображення його проекту.

Ідея швидко  розвивається, з’являються діафільми, слайди, кіноапарати, і т.п.  Вони і зараз  широко використовувались в розважальних,  навчальних ї та рекламних цілях.

Саме для інтерактивних презентацій (коли можна малювати на прозорому носієві) був винайдений кодоскоп, який з успіхом був апробований  для американських військових під час другої світової війни. Потім, цей чудовий пристрій перейшов до шкільних аудиторій  та бізнес офісів і став найпотужнішим презентаційним засобом середини 20 сторіччя. І дотепер,  ці прилади популярні в середовищі викладачів вишів та учителів.

Основна концепція кодопроектора – слайд. Це поверхня на якій можна писати від руки, малювати як на дошці, але і друкувати як в книжці.  Цим люди і скористалися. Друк на слайдах – дороге задоволення, але рекламні агенції, кампанії виробники, державні орган и йшли на це ,бо стильне, гарне презентування ідей, проектів та товарів підвищувало їх вартість.

Нижче ви можете побачити еволюцію кодослайду, від просто написаного тексту до поліграфічно-якісного дизайну. (За матеріалами сайту

 

Історія життя PowerPoint стартувала в 1984 році. Роберт Гаскінс винахідник програми працював у канадській телефонній компанії Northern Telecom у 1980-х роках – робота вимагала частих подорожей та презентацій.  Йому прийшла в голову ідея програмного забезпечення для створення прозорих слайдів. У 1984 році він був найнятий компанією під назвою Forethought для для створення відповідного програмного забезпечення, а через три роки компанію придбала Microsoft за 14 мільйонів доларів.

На фото творці PowerPoint тоді і зараз. Угорі, зліва направо, Денніс Остін, Роберт Гескінс і Томас Рудкін, зображені в 1987 році. Нижнє фото - вони ж із своїми дружинами у 2012 році.

Фактично, PowerPoint починався як текстовий процесор для діапроекторів і слайд-проекторів, а не як новий формат презентацій. Спочатку файли друкувалися на прозорих плівках або слайдах, перш ніж їх можна було використовувати. Сьогодні  PowerPoint позбувся матеріальних носіїв і, ставши самостійним форматом, перетворився на інструмент, який використовується не тільки в бізнесових, освітніх та державних  установах, але навіть в тисячах церков по всій країні для виголошення проповідей і навіть в якості титрів для більшості оперних суфлерів.

На фото вигляд робочого інтерфейсу першої чорно-білої версії PowerPoint?

Зрозуміло, що такий вибух популярності PowerPoint напряму пов’язаний з появою у 2000-их проекторів, великих відео тач-панелей та інтерактивних дошок.

На першому занятті курсу «PowerPoint – на всі випадки життя»,  після цієї історичної довідки,  розглянули структуру робочого вікна редактору слайдів та інші режими роботи програми.

Цікаво, що за 40 років існування «Потужної Точки» її інтерфейс мало змінився. Закладені авторами концепції були настільки вдалими, що всі альтернативні програми по суті є її клонами. Краще не придумаєш.

Розібрали деякі клавіатурні комбінації для пришвидшення створення слайдів та зручного масштабування  робочої області.

В якості практичного завдання, був створена тестова презентація на окремих слайдах якої були розміщені наступні об’єкти з вкладки «Вставка».

1 слайд:

Текст-бокс (об’єкт «Надпись») – кілька слів в контейнері оформленому кольоровим тлом. Текст розміщено в центрі контейнеру.

Маркований та впорядковані списки

Об’єкт  WordArt – кілька слів деформованих так, щоб утворити частину дуги

2 слайд :

Векторний об’єкт (фігура «Коло») в якості тла якого використано портретний файл, що має відношення сторін 1:1 (квадратний). Даний файл вирізано та експортовано у графічний формат засобами самої програми PowerPoint.

3 слайд:

Векторний малюнок з колекції MS Office. (об’єкт «Картинка»). Також на слайд було поміщено аудіо фрагмент за допомогою стандартних засобів програми.

4 слайд:

Був задіяний інструмент «Снимок» для вирізання растрового зображення з робочого столу комп’ютера. Була вирізана, позбавлена фону та збільшена іконка браузера Chrome

5 слайд:

Був вставлений примітивний об’єкт з колекції векторної графіки «Фигури». Потім засобами інструментів закладки «Средства рисования», а саме «Изменить фигуру» - > «Начать изменение узлов» та контекстних меню  вставлена фігура була деформована та залита іншим кольором тла.

6 слайд:

Був використаний інструмент  SmartArt для побудови розмірної моделі планет Сонячної системи.

7 слайд:

Було вставлено стовбчасту діаграму та проведено зміну задаючих даних в приєднаній таблиці, що привело до зміни зовнішнього вигляду діаграми

8 слайд:

Створили два покликання на зовнішні сайти. Одне покликання приєднане до графічного об’єкта, друге до тексту.

9 слайд.

Скористалися редактором формул та  ввели якусь формулу

10 слайд

Намагалися вставити відео та аудіо фрагменти. (бажано, щоб ці медіа файли були додані до архіву домашнього завдання)

Увага! Домашнє завдання полягає в тому, щоб створити подібну презентацію на своєму комп’ютері, запам’ятати її у робочому  файлі презентації  (*.pptx).  Створити  засобами програми на її основі PDF – файл (*.pdf)  та створити засобами програми із вище названих слайдів відео фрагмент (*.wmv)

Таким чином, отримані три файли та файли мультимедіа (за бажанням) потрібно завернути в архівний файл (*.zip або *.rar) Назвати його своїм прізвищем та прислати для перевірки на адресу

metiska64@gmail.com

Нижче розміщено на такий архівний файл який було отримано під час демонстації виконання практичного завдання на занятті. Можете його використовувати як взірець.

Також нижче розміщую покликання на запис заняття в YouTube

Журнал виконання домашніх завдань

Матеріали заходу
Фотозвіт
Для професійних спільнот
Сертифікати учасників
# Прізвище, імя та побатькові Код сертифікату
1 Іванишина Наталья Іванівна MK-PPT-271023-16194
2 Бабієць Інна Володимирівна MK-PPT-271023-16106
3 Блащук Лариса Анасівна MK-PPT-271023-16220
4 Дремлюга Інна Мефодіївна MK-PPT-271023-16287
5 Кліщук Олена Юріївна MK-PPT-271023-16175
6 Ковальчук Марина Миколаївна MK-PPT-271023-16110
7 Короленко Наталія Михайлівна MK-PPT-271023-16105
8 Кузьмінець Алла Дмитрівна MK-PPT-271023-16136
9 Левенко Наталія Ігорівна MK-PPT-271023-16193
10 Оксимчук Сергій Дмитрович MK-PPT-271023-16463
11 Остапенко Галина Василівна MK-PPT-271023-16301
12 Романюк Наталія Анатоліївна MK-PPT-271023-16282
13 Стецюра Оксана Петрівна MK-PPT-271023-16229
14 Фурман Олена Петрівна MK-PPT-271023-16115
15 Шаповал Людмила Олександрівна MK-PPT-271023-16285
16 Шевченко Владислав Ігорович MK-PPT-271023-16286
17 Шиманська Любов Олександрівна MK-PPT-271023-16111
18 Шньорко Тамара Володимирівна MK-PPT-271023-16120
Стандартний сертифікат
Підписант:
Директор КУ "ЦПРПП ВМР" - Альона Дідик
Увага!
Для скачування сертифікату скористайтесь десктоп версією сайту або зверніться до модератора події.

Ми розпочинаємо нову серію майстер-класів присвячених популярній програмі Power Point. Нижче ви можете побачити тематичний план занять. 

Нагадуємо, що згідно програми курсу, сертифікати на 10 год (0,3 ЄКТС) підвищення кваліфікації Ви зможете отримати за умови:

  • обов'язкової реєстрації на курс,
  • обов'язкової присутності на он-лайн сесіях,
  • активної участі в роботі,
  • обов'язкового виконання всіх запропонованих контрольних завдань.
Тема К-сть годин План заняття

Майстер-клас №1

«Архетипіка Power Point. Історія, сучасність майбутнє»

2 год.
  1. Генеза та історія сворення програм-презентерів
  2. Структура інтерфейсу редактору слайдів
  3. Огляд арсеналу інструментів та функціоналу Power Point.
  4. Взаємодія Power Point та інших програм пакету MS Office.
  5. Імпорт, експорт, вбудовування, формати збереження, сумісність версій.
  6. Альтернативні програми-презентери.
  7. Майбутнє презентацій.

Майстер-клас №2

«Майстерня презентацій. Статика»
2 год.
  1. Як створювати лінійні презентації «на льоту».
  2. Ускладнюємо презентацію інтерактивними елементами.
  3. Power Point  в якості навчального та педагогічного засобу.
  4. Лайфхаки та хаткіси від Power Point .

Майстер-клас №3

«Майстерня презентацій. Динаміка»
2 год.
  1. Різниця між анімацією та, інтерполяцією.
  2. Магія анімаційного театру Power Point.
  3. Події та тригери.
  4. Область анімації. Анімаційні треки та їх таймінг.
  5. Переходи.
  6. Поєднання інтерактиву та анімації.

Майстер-клас №4

«Ефект Джобса»
2 год.
  1. Беремо презентацію із собою.
  2. Презентер програма, пристрій чи людина?
  3. Інтерактивна панель – це круто!
  4. Як не «заколисати» аудиторію?
  5. Ще один ворог Пентагону.
  6. Давайте обійдемось без Power Point. 
  7. Гуру презентацій – спікери.

Майстер-клас №5

«Алгоритми та лайфхаки»
2 год.
  1. Створення родинного фотоальбому.
  2. Готуємо відео ряд для TikTok.
  3. Суфлер, таймер, таймінг.
  4. Як вкласти відео та аудіо в презентацію.
  5. Діаграми та таблиці в Power Point.
  6. Створення власного стилю. 
  7. Ще раз прошу, давайте обійдемось без Power Point :)

Перший майстер-клас відбудеться 27 жовтня 2023 року (П'ятниця). Початок о 15:00

Зустрічаємось в ZOOM  за покликанням 

https://us04web.zoom.us/j/75782791073?pwd=snIAclY3K3hjL3ACxchtTDrVCabNzr.1

Meeting ID: 757 8279 1073
Passcode: PP

Увага! Приєднання відкрите до 15:15. Прохання не запізнюватись!

Комунальна установа
Центр професійного розвитку
педагогічних працівників
Вінницької міської ради

21050, м.Вінниця, вул. Мури,4
Тел: +38(0432) 67-32-53
E-mail: zprppvmr@galaxy.vn.ua,
cprpp.vin@gmail.com

Комунальна установа
Центр професійного розвитку
педагогічних працівників
Вінницької міської ради

21050, м.Вінниця, вул. Мури,4
Тел: +38(0432) 67-32-53
E-mail: zprppvmr@galaxy.vn.ua,
cprpp.vin@gmail.com

Створено на AVE.cms v3.28. Хостинг LIKT. Дизайн: хххххххххххх. Верстка: Мельник Тарас. Фото: Василь Медяний

ЦП КУ "ЦПРПП ВМР" - Вінниця - 2021

Категорії сайту
Актуально
Корисні покликання

Комунальна установа
Центр професійного розвитку
педагогічних працівників
Вінницької міської ради

21050, м.Вінниця, вул. Мури,4
Тел: +38(0432) 67-32-53
E-mail: zprppvmr@galaxy.vn.ua,
cprpp.vin@gmail.com

Комунальна установа
Центр професійного розвитку
педагогічних працівників
Вінницької міської ради

21050, м.Вінниця, вул. Мури,4
Тел: +38(0432) 67-32-53
E-mail: zprppvmr@galaxy.vn.ua,
cprpp.vin@gmail.com




Створено на AVE.cms v3.28 Хостинг LIKT
Дизайн: хххххххххххх Верстка: Мельник Тарас
Фото: Василь Медяний

ЦП КУ "ЦПРПП ВМР"
Вінниця - 2021

Про нас   
Календар подій   
Напрямки роботи   
Підвищення кваліфікації   
Професійні спільноти   
Дошкільна освіта   
Початкова школа   
Середня та старша школа   
Виховна робота   
Психологічна служба